برچسب هولوگرام


استفاده از برچسب هولوگرام اين امکان را برايتان به وجود مي آورد تا در زمان فروش و عرضه محصولات خود بتوانيد براي تضمين کيفيت آنها اطمينان بيشتري را در مشتريان به وجود آوريد. چرا که اين برچسب ها نشان دهنده اصالت و کيفيت کالاها مي باشد و با درج آنها به هيچ عنوان نمي توان محصول را جعل و يا سرقت کرد. در همين راستا در اين مقاله به معرفي و بررسي انواع هولوگرام و موارد کاربرد آن پرداخته ايم. اگر به اين موضوع علاقه مند هستيد، توصيه مي کنيم که تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.


هولوگرافي چيست؟


با برچسب هولوگرام بيشتر آشنا شويد


منظور از هولوگرام، يک برچسب مي باشد که بر روي محصولاتي مانند جعبه ها، پاکت ها و يا ساير اسناد مهم چسبيده مي شود. لازم به ذکر است که اين برچسب ها حالت 3 بعدي دارند و با تغيير زاويه خود مي توانيد تصاوير متفاوت آن را مشاهده کنيد. يک برچسب هولوگرام حتي اگر بر روي سطح 3 بعدي نصب شود، باز هم به شکل 3 بعدي نمايان خواهد شد.


برچسب هاي هولوگرامي به منظور افکت هاي 3 بعدي از فويل هاي هولوگرافي استفاده مي کنند که اين فويل ها، ورق هاي پلاستيکي نازک هستند که بر روي آنها يک تصوير پرينت شده با ليزر وجود دارد.


آشنايي با انواع برچسب هولوگرام


هولوگرام ها به طور کلي به گروه هاي زير دسته بندي مي شوند:  • هولوگرام 2 بعدي و 3 بعدي: اين نوع از هولوگرام ها در مقايسه با ساير هولوگرام ها رواج بيشتري دارند. شما مي توانيد با نگاه به کارت هاي اعتباري و گواهينامه رانندگي خود به راحتي اين نوع هولوگرام ها را تماشا کنيد. هولوگرام هاي 2 بعدي و هولوگرام هاي 3 بعدي معمولاً از 2 و يا چند تصوير تشکيل شده اند و نحوه سازماندهي آنها به گونه ايست که شما مي توانيد با تغيير زاويه خود، يکي از آن تصاوير را مشاهده کنيد. اين هولوگرام ها در برخي از موارد از 2 لايه ي پس زمينه و پيش زمينه و در برخي از موارد از لايه پس زمينه، زمينه مياني و پيش زمينه تشکيل مي شوند. لايه هاي گوناگون موجود در اين هولوگرام ها، عمق و ساختار 3 بعدي را در آنها به وجود مي آورد.

  • هولوگرام دات ماتريکس: براي ساخت هولوگرام هاي دات ماتريکس بايد از دستگاه هاي بسيار تخصصي استفاده شود از اين رو ساخت اين نوع از هولوگرام ها نياز به هزينه زيادي خواهد داشت. هولوگرام هاي دات ماتريکس از حداکثر رزولوشن ده ميکرومتر در هر عنصر نور برخوردار مي باشند.

  • هولوگرام فليپ فلاپ: براي ساخت هولوگرام محصولات معمولاً از اين نوع هولوگرام استفاده مي شود. هولوگرام هاي فليپ فلاپ براي توليد شدن از حرفه اي ترين سيستم هاي عکسبرداري 2 بعدي و يا 3 بعدي استفاده مي کنند. دو کانال افکت 2 بعدي و 3 بعدي موجود در اين نوع از هولوگرام ها، باعث به نمايش گذاشتن 2 تصوير در زواياي مختلف مي شود. سازندگان هولوگرام هاي فليپ فلاپ براي توليد و ساخت آنها از مواد مرغوب و با کيفيت استفاده مي کنند. ترکيب تصاوير 2 بعدي و 3 بعدي و تصاوير فليپ شده باعث مي شود، که هولوگرام هاي بسيار زيبا، جذاب و عميقي ايجاد شود.

  • هولوگرام ليتوگرافي تابش الکترون: براي ساخت اين نوع از هولوگرام ها از سيستم هاي ليتوگرافي تابش الکتروني که قيمت بسيار بالايي دارند، استفاده مي شود. استفاده از اين تکنولوژي باعث مي شود که توليد هولوگرام هايي به وضوح 1-0 ميکرومتر ميسر شود. براي طراحي عناصر نوري که سبب شکل دهي به الگوهاي تابشي مي شوند، نياز است که الگوريتم هاي مختلف اين تکنيک توسعه داده شود. از مهمترين ويژگي هاي هولوگرام ليتوگرافي تابش الکترون مي توان به، توليد افکت هاي 3 بعدي، امکان خوانده شدن با ليزر، پنهان کردن تصاوير، ايجاد تصاوير رنگي واقعي و. اشاره کرد.


هولوگرام هاي نوار چسبي


طرز ساخت هولوگرام به چه صورت مي باشد؟


شايد برايتان اين سوال پيش آمده باشد که فرايند ساخت يک برچسب هولوگرام به چه صورت مي باشد؟ از اين رو در اينجا قصد داريم که فرايند ساخت يک هولوگرام و يا برچسب هولوگرام را برايتان توضيح دهيم:


لازم است بدانيد اصلي ترين و مهمترين فاکتور براي توليد تصاوير هولوگرام نور ليزر مي باشد. بدين صورت که در ابتدا براي ايجاد عکس 3 بعدي از يک جسم بر روي جسم نور ليزر تابانده مي شود و بعد از آن جسم مورد نظر نور تابيده شده به خود را به صفحه عکاسي منعکس مي کنند که اين پرتوها داراي طول موج هايي با مسير حرکت متفاوت مي باشند. لازم است بدانيد که پرتو هاي بازتاب شده از جسم به يک شکل منعکس نخواهند شد و نحوه انعکاس آنها باعث تاريک شدن، نيمه تاريک شدن و روشن شدن صفحه مورد نظر مي شود که حالت ايجاد شده کاملاً بستگي به ابعاد و اندازه هاي جسم مورد نظر دارد. فرايند طي شده باعث به وجود آمدن الگوي تداخلي و ثبت آن بر روي صفحه عکاسي مي شود و بعد از عبور نور ليزر در نهايت مي توانيد تصاوير 3 بعدي و يا همان هولوگرام جسم را مشاهده نماييد.


موارد کاربرد برچسب هولوگرامي


برچسب هولوگرام امنيتي در واقع برچسبي است که از آن براي اهداف امنيتي استفاده مي شود. به هيچ عنوان نمي توان هولوگرام ها را در برچسب هاي امنيتي جعل نمود چرا که اين هولوگرام به شدت مورد بررسي کارشناسان قرار گرفته اند و اگر فردي قصد جعل آن را داشته باشد، حتماً بايد تجهيزات بسيار پيشرفته و گران قيمتي را براي اين کار خريداري نمايد که عملاً غير ممکن مي باشد. اسکناس هايي که به طور گسترده در سراسر جهان وجود دارد، حاوي اين برچسب هاي امنيتي هولوگرام مي باشند. علاوه بر اين، از هولوگرام هاي امنيتي در توليد، کارت هاي اعتباري، گواهينامه، پاسپورت، کارت هاي بانکي و هرگونه مدرک و سند مهمي استفاده مي شود.


علاوه بر اين، برچسب هولوگرام امنيتي به شدت براي محافظت از محصولات و کالاها و جلوگيري از جعل و سرقت آنها نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.


برچسب هاي هولوگرام چه ويژگي هايي دارند؟


به طور کلي يک برچسب امنيتي هولوگرام از پلي استري به ضخامت 0.002 اينچ توليد و براي راحتي در برش به شکل رولي توليد مي شوند. چسب مورد استفاده در برچسب هولوگرام به راحتي تا 1 سال قابل استفاده مي باشد و در طول اين مدت قدرت چسبندگي خود را از دست نمي دهد. اين برچسب ها از يک سيلي پرينت شده نقطه برخوردار مي باشند که در زير عکس هولوگرام قرار گرفته است و بعد از کنده شدن، انتشار تصوير هولوگرام را تخريب کرده و يک الگوي نقطه اي را از خود برجاي مي گذارند.


هولوگرام امنيتي


چاپ هولوگرام در تهران


صاحبان کسب و کارها و توليد کنندگان انواع محصولات در شهر تهران خيلي راحت مي توانند اقدام به سفارش چاپ هولوگرام در اين شهر نمايند، چرا که امروزه به دليل اهميتي که برچسب هولوگرام براي جلوگيري از جعل و سرقت محصولات پيدا کرده است، شرکت هاي زيادي به وجود آمده اند تا بتوانند در زمينه توليد انواع برچسب هولوگرامي به مردم خدمت رساني کنند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


سیستم ها آشپزخانه و سرویس های بهداشتی موسسه حقوقی فصل باران اشعار طاهره مستنبط (نهم ربیع) عاشقی با چاشنی انتظار بهترین فیلم و سریالهای روز دنیا درس زندگی گروه آموزشی تربیت بدنی شهرستان بهشهر P.H سایت نور مهتاب