برچسب هولوگرام امنيتي چيست؟


هولوگرام هاي امنيتي برچسپ هايي با يک هولوگرام چاپ شده به دلايل امنيتي هستند.جعل هولوگرام ها و برچسپ هاي امنيتي بسيار دشوار است چرا که آن ها نسخه ي ثاني هولوگرام اصلي هستند که گران و تخصصي بوده و مستم تجهيزات پيشرفته ي تکنولوژيک هستند.


هولوگرام امنيتي


هولوگرام ليپ من


جعل هولوگرام هاي ليپ من بسيار دشوار است چرا که قادر به نگهداشتن تصاوير متحرک مانند انيميشن است.هولوگرام هاي ليپمن از مواد منحصر به فردي ساخته ميشوند که خريدن آن ها دشوار بوده و براي توليد نياز به تجهيزات گران قيمتي دارند.


هولوگرام ليپ من براساس تکنيک يک رنگ قديمي فوتوگرافيک بوده و فوتوگرافي تداخلي يا ليپ من ناميده ميشود.درسال هزار و هشت صد و نود و يک توسط گابريل ليپ من اختراع شد.او جايزه ي نوبل فيزيک را در سال هزار و نهصد و هشت دريافت کرد.فوتوگرافي ليپ من اولين تکنيکي بود که توانست فوتوگرافي هاي رنگي را مستقيما از طريق دوربين ضبط کند.


کاربرد هولوگرام امنيتي


هولوگرام هاي امنيتي چکاري ميتوانند انجام دهند,برچسپ ها ميتوانند درچه مواردي استفاده شوند و چگونه ميتوانند محصولات,نام تجاري و اسناد مارا محافظت کنند.
در ساختار متفاوت و اندازه ها و طرح هاي متفاوت در دسترس بوده و يک هولوگرام امنيتي سه بعدي ميتواند در اشکال مختلف وجود داشته تا با تجهيزات بسته بندي و نام تجاري منحصر به فرد متناسب باشند.تعدادي از خصايص ضد جعل آن ها نيز به صورت آشکار و نهان در آيزن جاسازي شده اند.


ويژگي هاي هولوگرام امنيتي  • تصاوير سه بعدي شفاف,با عمق و پهناي افقي و عمودي.

  • ساخته شده از مواد منحصر به فرد و فرآيندي دقيق.

  • استفاده ي آسان.

  • بدون نياز به بيننده يا خواننده ي خاص.

  • امنيت چندلايه با استفاده از تکنولوژي آشکار و نهان

  • فرآيند توليد بالا.


برچسب هولوگرام سه بعدي در کولرها


بسته بندي امنيتي,برچسپ هاي هولوگرام سه بعدي کولرها جايگاه مديريت توليدي,با توليد برنامه ي ضمانت تجاري براي نام هاي تجاري کولرهارا داراست.هدف اين برنامه جلوگيري از جعل کولرها و عدم ترغيب واردات غيرقانوني است.کولرهاي دوپنت آيزن را بعنوان اساس برنامه شان انتخاب کرده اند.


برنامه ي ضمانت تجاري از تکنولوژي هولوگرافيک سه بعدي آيزن بعنوان يک کد جاسازي شده استفاده کرده است تا به محصولات بزرگ تر اجازه ي پيگيري و رديابي را بدهد.


معرفي انواع هولوگرام


هولوگرام ها دسته بندي هاي متفاوتي دارند و از لايه هاي مختلفي تشکيل مي شوند . به برخي از دسته بندي هاي انواع آن هادر زير اشاره مي شود .يک هولوگرام  از دو لايه ي اصلي به نام هاي لايه ي فوقاني و لايه ي زيرين ساخته مي شود .اين لايه ها بسته به انواع هولوگرام ميتواند بيشتر شود .


هولوگرام استريوگرام


اين نوع هولوگرام يه هولوگرام داراي حرکت است و نحوه ي تشکيل آن بدين صورت است که از تصاوير متحرک در فريم هاي مختلف به صورت جداگانه بر روي سطوحي که به نور حساس هستند ثبت مي شود . نورپردازي به هر يک از فريم ها با توجه به توانايي و حساسيت سطح مي تواند افزايش يابد .


هولوگرام پالسي


براي تشکيل اين نوع هولوگرام عمليات مياني که شامل تهيه ي هولوگرام اصلي و به دست آوردن فرم نيکلي مي باشد حذف شده و ليزر را به صورت مستقيم به فتوپليمر مي تاباند . به خاطر اينکه ليزري که براي اين عمليات استفاده مي شود پالس نام دارند به آن هولوگرام پالسي مي گويند .
مزيت اين ليزر نسبت به ساير ليزر ها اين است که مي تواند در ميلي ثانيه نور پردازي بيشتري کند .از اين نوع براي عکاسي چهره بسيار استفاده مي شود .


هولوگرام هاي کارت PVC


يکي از پرکاربرد تربن انواع هولوگرام هولوگرام کارت پي وي سي مي باشد که بيشتر بر روي کارت هاي شناسايي استفاده مي شود واين هولوگرام ها شفاف هستند .اين هولوگرام جنبه ي امنيتي و محافظتي دارد ، باعث افزايش طول عمر کارت مي شود و از جعل کردن کارت ها جلوگيري مي کند . به دو صورت مي توان اين هولوگرام را بر روي کارت هاي شماسايي نصب کرد يکي به صورت هات استمپ و يا چسباندن به شيوه ي معمولي .مزيتي که روش هات استمپ دارد امنيت بيشتر آن است .


هولوگرام هاي نوار چسبي


اين نوع براي مواردي که نياز به امنيت بسيار بالا دارند استفاده مي شود . موارد استفاده ي آن در پاکت نامه ها ، کارتن ها و جعبه ها است . وجود اين نوار چسب به منزله ي اصل بودن ، آکبند بودن است .
بر روي اين هولوگرام ها نوشته هاي بسيار ريزي وجود دارد که فقط با دستگاه هاي ليزر قابل خواندن است .اين نوار چسب ها قابليت اين را دارند که از حالت نواري خارج شده و به برچسب تبديل شوند . اين کار به کمک دستگاه دايکات قابل انجام است .


مهمترين مزاياي هولوگرام


با وجود استفاده روز افزون از هولوگرام شايد براي شما هم سوال پيش بيايد که مهمترين مزاياي هولوگرام چه مي باشد که موجب مي شود افراد به سوي استفاده از آن گرايش پيدا کنند. امروزه بيشتر مصرف کنندگان به سوي محصولاتي جذب مي شوند که مجهز به برچسب امنيتي هولوگرام هستند زيرا اين برچسب اعتبار اجتماعي بوده و توليد کنندگان کالاهاي زيادي به استفاده از آن نشان مي‌دهد با اين حال مي توان گفت استفاده از اين برچسب بر روي اجناس باعث کاهش هزينه‌هاي طولاني مدت مي شود و از طرفي پيگيري اجناس شخصي را نيز ساده تر مي سازد.


مزاياي هولوگرام


همچنين دقت داشته باشيد که امروزه با وجود اينکه برندهاي متفاوت و جعل و تقلب در برند ها بسيار ديده مي شود طبيعتا شناسايي کالاي اصيل کار سختي است اما براي حل اين مشکل مي‌توان گفت استفاده از برچسب هاي امنيتي هولوگرام  بسيار شيوع پيدا کرده است زيرا کالاهايي که داراي برچسب هولوگرام هستند به راحتي از کالاهاي تقلبي شناسايي مي‌شود.


هولوگرام ابزار هاي نوري غير قابل کپي بوده که با استفاده از تکنولوژي ليزر ساخته مي شود با اين حال مي‌توان گفت اين برچسب ها علاوه بر زيبايي بصري چشمگيري که براي مشتريان دارد امنيت بالايي داشته و در آن امکان هيچ گونه کپي برداري و يا اسکن وجود ندارد.


از طرفي دقت داشته باشيد با استفاده از شناسايي بصري که در هنگام استفاده از برچسب هاي امنيتي الگو به وجود مي‌آيد امکان يده شدن اجناس کاهش چشمگيري پيدا مي کند.


از ديگر مزاياي هولوگرام مي‌توان به خاطر سپردن سال خريد جنس با استفاده از بارکد هاي قابل اسکن، پيگيري و بررسي اجناس قابل حمل، ايجاد اعتماد در مشتري و غيره اشاره نمود. همچنين شايان ذکر است که هولوگرام با کد هاي رنگي نيز به گونه اي بوده که شناسايي بصري اجناس را ساده تر مي کند با اين حال در سازمان هاي بزرگ اين کدهاي رنگي به همراه بارکد ارائه مي گردد تا مالکيت سازمان يا سال خريد آن به راحتي مشخص گردد.
اين برچسب ها براي بعضي از برنامه‌هاي انطباق بيمه و دولت و همچنين براي مدارک تحصيلي در وزارت دفاع و فروشندگان تامين کننده تجهيزات نظامي مورد نياز مي باشد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


کارشناس تولید محتوا- استراتژیست محتوا - محبوبه افتخاری Jennifer لوازم جانبی و قطعات یدکی خودرو تعمیر و نگهداری موتورخانه چشم انتظارم علیجاه شهربانویی اطلاعات بازی های رایانه ای پدیده عرش نوین استاد جمشید حسنیان Melissa